Tepelné izolácie | ASAS SOF Stavebniny

Tepelné izolácie

Izolanty z minerálnych sklenených vlákien
Izolanty vyrobené na báze čadičových vlákien
Polystyrén

Tepelná izolácia je dôležitou súčasťou stavby, ktorá zabezpečuje úsporu energie a zvyšuje komfort obyvateľov. Tepelná izolácia sa používa na stenách, strechách, podlahách a všetkých miestach, kde môže unikať teplo. Výber správnej tepelnej izolácie závisí od typu stavby, klimatických podmienok a požiadaviek na tepelnú pohodu.

Existuje mnoho druhov tepelných izolácií, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami, zložením a použitím. Medzi najbežnejšie materiály patrí minerálna vlna, polystyrén, penové sklo, poliuretán, celulózová izolácia a iné.

Minerálna vlna je veľmi obľúbená vďaka svojej vysokorýchlostnej odolnosti voči tepelnému rozkladu, horľavosti a schopnosti odolávať plesniam a hmyzu. Polystyrén je ďalší materiál, ktorý sa používa pre tepelnú izoláciu a je známy svojou vysokou odolnosťou voči vlhkosti a nízkou cenou. Penové sklo sa vyznačuje vysokou schopnosťou zadržiavať teplo a odolnosťou voči vlhkosti, ale je menej bežné kvôli vyššej cene.

Poliuretán a celulózová izolácia sa tiež používajú pre tepelnú izoláciu. Poliuretán sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči vlhkosti, horľavosti a vynikajúcou schopnosťou zadržiavať teplo, ale je drahší ako iné materiály. Celulózová izolácia sa získava z recyklovaných novín a iných papierových materiálov, čo ju robí ekologickou a cenovo dostupnou voľbou.

Pri výbere tepelnej izolácie je dôležité brať do úvahy nielen jej tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj jej schopnosť odolávať vlhkosti, horľavosti a iným vplyvom prostredia. Správna tepelná izolácia môže výrazne znížiť náklady na kúrenie a zlepšiť tepelný komfort v dome, čím zvyšuje kvalitu života obyvateľov.

Dodávatelia: POLYFORM, Isover, Knauf Insulation, IZO4, Bitumat

    

 

 

Vyberte si z našej ponuky
Strecha
Komínové systémy
Tepelné izolácie
Hydroizolácie
Sadrokartónové systémy
Murivo
Stropné systémy
Základy
Cement a vápno
Omietky
Fasáda
Náradie
Strešné okná, podkrovné schody
Dlažby, terasy, záhradná architektúra
Oplotenia
Odvodňovacie systémy
Stavebná chémia
Betonárska oceľ, železo, jokle
Dvere, zárubne, púzdra
OSB dosky
Fólie
Kanalizácia, vodovodné napojenia
Palivá (brikety, pelety)
Kúpeľne
Voda, kúrenie, plyn
Záhrada, hnojivá, tráva, hlina
Farby a laky
Rohové lišty, omietniky
Spojovací materiál, kovania
Doplnkový sortiment

Otváracie hodiny
Stavebniny Čadca

SOF - STAVEBNINY
Podzávoz 975
022 01 Čadca

IČO: 369 420 14